Fogón Criollo
  • Inicio
  • Carta
  • Blog
  • Contacto
Pedir Online
Fogón Criollo

Cocina latina auténtica con alma criolla en el corazón de Vilanova i la Geltrú. Arepas, tequeños y cachapas que te llevan a Venezuela.

Pídenos en

GlovoJust Eat

Navegación

  • Inicio
  • Carta
  • Blog
  • Contacto

Horarios

Mar – Dom10:00 – 16:00 · 19:00 – 23:00
LunesCerrado

Contacto

Carrer de l'Aigua, 11
08800 Vilanova i la Geltrú
Reservar mesa

© 2023–2026 Fogón Criollo. Todos los derechos reservados.

Aviso legalPrivacidadCookiesDiseño web por Reveled

tot el que tenim

La NostraCarta

Cuina veneçolana de veritat.
Arepas, cachapes, tapes i molt més.

ESCAEN

Carta digital · escaneja el QR a taula

Arepas

Elaborada amb farina de blat de moro · cruixent per fora i tendra per dins

  • Reina Pepiada8,50

    Pollastre esfilagarsat, alvocat, maionesa, ceba i coriandre.

  • Queso Blanco Llanero7,00

    Formatge blanc tendre artesanal llanero.

  • Pernil i Formatge8,00

    Formatge blanc tendre artesanal llanero i pernil dolç.

  • Mechada8,00

    Vedella esfilagarsada en sofregit de ceba, pebrot, tomàquet i espècies.

  • Mechada amb Formatge "Pelúa"9,00

    Vedella esfilagarsada en sofregit de ceba, pebrot, tomàquet i espècies, amb formatge groc Edam.

  • Pollastre8,00

    Pollastre guisat en sofregit de ceba, pebrot i espècies.

  • Perico8,00

    Ous remenats amb tomàquet i ceba.

  • Dominó5,00

    Mongetes negres i formatge blanc llanero ratllat.

  • Arepa Vegetariana9,50

    Formatge blanc artesanal llanero, mongetes negres, alvocat i plàtan mascle.

Arepas veneçolanes de Fogón Criollo
Extres
  • Formatge +1,50
  • Salsa +1,00
  • Picant i de Bacó +2,00

Empanades

Cruixents per fora, saboroses per dins

  • Queso Blanco Llanero3,50

    Formatge blanc artesanal llanero.

  • Pernil i Formatge4,00

    Formatge blanc llanero artesanal i pernil dolç.

  • Pollastre4,00

    Pollastre esfilagarsat en sofregit de ceba, pebrot i espècies.

  • Carn Mechada4,00

    Vedella esfilagarsada en sofregit de ceba, pebrot, tomàquet i espècies.

  • Carn Picada4,00

    Vedella picada guisada en sofregit de tomàquet, ceba, pebrot i espècies.

  • Pabellón9,00

    Vedella esfilagarsada en sofregit de ceba, pebrot, tomàquet i espècies, mongetes negres, formatge blanc llanero i plàtan mascle.

Empanades veneçolanes de blat de moro de Fogón Criollo

Cachapes

Truita de blat de moro dolç daurada a la planxa · la base perfecta per als nostres farciments

  • Formatge de Mà12,50

    Formatge blanc tendre artesanal de mà (125 g).

  • Formatge i Pernil14,00

    Formatge blanc tendre artesanal de mà (125 g) i pernil dolç.

  • Formatge i Carn Mechada15,00

    Formatge de mà artesanal (125 g) i vedella esfilagarsada en sofregit de ceba, pebrot, tomàquet i espècies.

  • Reina Pepiada15,00

    Formatge de mà artesanal, pollastre esfilagarsat, alvocat, maionesa, ceba i coriandre.

  • Formatge i Porc Fregit16,00

    Formatge blanc tendre artesanal de mà i cansalada de porc fregida.

  • Cachapa Vegetariana15,50

    Formatge blanc tendre artesanal de mà, mongetes negres, alvocat i plàtan mascle.

  • Cachapa Vegana14,00

    Mongetes negres, alvocat i plàtan mascle.

Cachapa veneçolana amb carn mechada de Fogón Criollo
Extres
  • Formatge +4,50
  • Carn Mechada +4,00
  • Porc +3,00

Hamburgueses & Gossets

Pa artesà · ingredients frescos · salses de la casa

  • Cheeseburger Carn10,00

    Vedella 100 g., formatge, enciam, tomàquet, ceba, chips, maionesa i kètxup.

  • Cheeseburger Pollastre11,00

    Pollastre arrebossat, enciam, tomàquet, ceba, salsa de maionesa i kètxup.

  • Hamburguesa Fogón17,00

    Combinació especial de vedella, llom fumat i pollastre. Formatge, enciam, tomàquet i ceba.

Hamburguesa Fogón Criollo
  • Pepito Fogón Brutal17,00

    Pa especial, vedella, patates fregides, formatge Édam, enciam, tomàquet, guasacaca, maionesa i salsa de tomàquet.

  • Gosset Calent Clàssic6,50

    Pa de 20 cm amb salsitxa, amanideta fresca de pastanaga i col, formatge, patates palla cruixents i les nostres salses.

  • Gosset Calent Fogón8,50

    Pa de 20 cm amb salsitxa i carn esfilagarsada, amanideta fresca, formatge Édam i patates palla cruixents.

Gosset calent veneçolà Fogón Criollo
Pepito Fogón Brutal — pa especial amb vedella, patates, formatge Édam i guasacaca
Pa especial · vedella · formatge Édam · guasacaca
Pepito Fogón Brutal
Extres
  • Formatge +1,50
  • Doble de Vedella +3,00
  • Pollastre +3,00

Les Nostres Tapes

Picada i tapes per compartir

  • Patates Braves6,50

    Patates rústiques artesanes amb salsa especial Fogón Criollo.

  • Aletes de Pollastre6,50

    Amb salsa Fogón estil BBQ-Cajun.

  • Tequeños7,00

    Formatge que s'estira, cruixents per fora.

  • Tequeños Guaiaba i Formatge7,50

    Farcits de guaiaba i formatge.

  • Porc Fregit amb Patates8,50

    Cansalada de porc fregida amb patates fregides.

  • Salchipapa8,50

    Patates fregides, salsitxes, patates palla i amanida de col i pastanaga.

  • Pollastre Fregit22,00

    Tostones, xoriço, panceta i patates fregides o tostones.

  • Patacón14,00

    Plàtan mascle verd fregit, vedella esfilagarsada en sofregit de ceba, tomàquet i pebrot, amanida de col i pastanaga i patates palla.

  • Patacón Mixt16,00

    Vedella esfilagarsada en sofregit de ceba, pebrot, tomàquet i espècies, pollastre, amanida de col i pastanaga i patates palla.

Patacón de Fogón Criollo — plàtan verd fregit farcit a l'estil veneçolà
Patacón
Plàtan verd fregit · farcit a l'estil Fogón Criollo

Graelles

Per a 2 persones · brases i sabor crioll

  • Graella de Carn2 pers.30,00

    Vedella, porc fregit, pollastre, xoriço criollo, botifarra, botifarra negra, chistorra, xoriço picant, patates fregides i patacón.

  • Graella Mar i Muntanya2 pers.45,00

    Llagostins, gambes, gambots, calamars, musclos, cloïsses i sipionets. Vedella, pollastre, xoriço criollo i patates fregides.

Graella de carn de Fogón Criollo
Graella de Carn
Vedella · porc · pollastre · embotits
Graella Mar i Muntanya de Fogón Criollo
Marisc · carn · patates fregides
Mar i Muntanya

Plats del Dia

Selecció variable segons el dia · consulta amb el cambrer

  • Carn a la Jardinera14,00

    Arròs, estofat de vedella, plàtan mascle, alvocat i mongetes vermelles.

  • Pabellón Criollo15,00

    Arròs, vedella esfilagarsada, alvocat, plàtan mascle, mongetes negres i formatge blanc llanero.

  • PastichoLasanya11,00

    Lasanya veneçolana.

  • Cruzadoamb 2 arepetes14,00

    Dues sopes en una.

Pabellón Criollo — arròs, caraotas, carn esfilagarsada, plàtan i formatge blanc
Pabellón Criollo
Arròs · caraotas · carn esfilagarsada · plàtan
  • Sancochoamb 2 arepetes14,00

    Sopa veneçolana contundent.

  • Mondongoamb 2 arepetes16,00

    Clàssic potent.

  • Peix FregitOrada19,00

    Orada amb plàtan mascle verd, amanida de col i pastanaga, tomàquet, patates fregides i alvocat.

  • Bandeja Paisa19,00

    Carn picada, cansalada de porc (xicharró), xoriço, ou ferrat, arròs, mongetes vermelles, alvocat, arepa i plàtan mascle.

Carn a la Jardinera en Fogón Criollo
Carn a la Jardinera
Guisat tradicional veneçolà
Pabellón Criollo amb alvocat en Fogón Criollo
Amb alvocat · arròs · caraotas · carn esfilagarsada · plàtan
Pabellón Criollo

Entrepans

Pa acabat de fornejar · disponibles a mig o sencer

EntrepàMigSencer
Bacó amb Formatgecalent3,005,50
Cachito de Pernil i Formatgecalent—5,00
Cachito de Pernilcalent—4,50
Pollastre a la Planxacalent3,005,50
Pollastre Vegetalcalent4,006,50
Truita Francesacalent2,504,50
Formatgefred3,004,50
Pernil Dolçfred3,004,50

Esmorzars

De 10:00 a 12:00 · arepa addicional +2,00 €

  • Desayuno Criollo8,00

    Arepa amb formatge blanc llanero ratllat, mongetes negres (caraotas) i ou, i cafè amb llet.

  • Perico i Cafè8,50

    Arepa Perico amb ous remenats, tomàquet i ceba, i cafè amb llet.

  • Empanades i Beguda8,00

    Dues empanades a triar i una beguda.

Per als chamos

Menú infantil · amb beguda inclosa

  • Combo Chamo10,00

    Gosset calent clàssic, patates fregides i una beguda.

  • Combo Salchipapa9,00

    Salchipapa i una beguda.

  • Combo Empanaditas Sifrinas9,00

    Dues empanades (pollastre i formatge blanc) i una beguda. «Sifrina» és com diuen a Veneçuela a qui va molt fi i elegant.

Beguda a triar
  • Suc de préssec, suc de pinya o aigua Inclosa

Postres

El final perfecte per a la teva experiència Fogón Criollo

  • Arròs amb Llet5,50

    Clàssic cremós.

  • Quesillo5,50

    Flam veneçolà.

  • Tres Llets5,50

    Bescuit humit.

  • Golfeado4,50

    Dolç veneçolà.

  • Marqueses6,00

    Diferents sabors a escollir.

Copa de nata amb coulis de maduixa — Fogón Criollo

Begudes

Refrescos · aigües · maltes veneçolanes

Aigües i Refrescos

  • Aigua Petita1,50
  • Aigua Gran3,50
  • Perrier amb Gas2,50
  • Pepsi2,30
  • Pepsi Zero3,30
  • Fanta Llimona2,30
  • Fanta Taronja2,30
  • Aquarius Llimona2,50

Sucs

  • Suc de Taronja2,00
  • Suc de Pinya2,00
  • Suc de Préssec2,00

Begudes Veneçolanes

  • Maltín Polar2,50

    Malta veneçolana Polar.

  • Papelón amb Llimona3,50

    Refrescant i artesanal.

  • Ponny Malta2,20

    Malta suau Ponny.

Cafès i Infusions

Cafè d'especialitat · esmorzar o postprandial

  • Cafè Exprés1,40
  • Cafè Tallat1,50
  • Cafè amb Llet1,80
  • Cafè Americà1,70
  • Infusions2,50

Cerveses

Ampolleta i copa

  • Heineken2,50

    Ampolleta.

  • Heineken Copa2,20
  • Amstel2,50

    Ampolleta.

  • Amstel Copa2,50
  • Amstel Torrada2,50

    Ampolleta.

  • Amstel 0%2,50

    Sense alcohol.

  • Amstel Radler2,50

    Amb llimona.

  • Desperados2,80

    Amb tequila.

  • Estrella Damm2,50

    Ampolleta 33 cl.

  • Alhambra3,00
  • Corona3,00
  • Voll-Damm2,80
  • Turia 18703,00

Vins i Vermut

Selecció de la casa

Blancs

  • Verdejo Blanc3,50
  • Castillo de Gredos Blanc2,00

Negres

  • Castillo de Gredos Negre2,00
  • Viña Paceta Rioja2,50

Vermut

  • Vermut Blanc3,50
  • Vermut Negre3,50

Copes

Només per a consum al local

Whisky

  • JB7,00
  • Ballantine's7,50
  • Jack Daniel's7,50
  • Johnnie Walker Roig7,50
  • Johnnie Walker Negre7,50
  • Seagram’s8,00

Rom

  • Cacique7,00
  • Havana Club 3 anys7,00
  • Havana Club7,00

Ginebra

  • Larios7,00
  • Beefeater7,00
  • Pujol7,00

Licors i Digestius

  • Baileys6,00
  • Crema d'Orujo4,00
  • Orujo Herbes4,00
  • Orujo Blanc4,00
  • Cointreau2,00

Consulteu amb el personal davant de qualsevol dubte sobre al·lèrgens. Comandes per emportar o a domicili +1,00 € per cost d'envasos. Salses a part per emportar +1,00 €. Repartiment a domicili 5,00 €. Les copes són únicament per a consum al local.

Preus en euros · IVA inclòs · Al·lèrgens: consulta al nostre personal

Tornar a l'inici